Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich skierowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Projekt ten wpisuje się w wieloletni ogólnopolski program promocji książki i czytelnictwa  pn. „Tu czytamy !”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektur i aktywnego  udziału w życiu literackim, spotkania
 z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

Główną ideą działalności Dyskusyjnych Klubów Książki jest aktywizacja czytelników polegająca na wspólnej dyskusji na temat wybranych książek, recenzowaniu ich oraz udziału w spotkaniach autorskich.

Dyskusyjne Kluby Książek adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele czyta i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można czerpać zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

W kwietniu 2019 r. w MBP w Głownie rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Spotkania klubowe odbywają się raz w miesiącu w siedzibie naszej biblioteki.

Zachęcamy wszystkich chętnych do dołączenia do Członków Klubu.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.